Thajsko - informace pro turisty

THAJSKO » Ko Phi Phi - popis ostrovů

Kam na dovolenou - popis turistického resortu Ko Phi Phi.

» VYHLEDAT ZÁJEZD DO THAJSKA Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Thajsko » letoviska » Ko Phi Phi

.

Chystáte se na
dovolenou do Thajska?

Zajímá vás, jaké jsou
letoviska v Thajsku?

Hledáte informace
o resortu Ko Phi Phi?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD DO THAJSKA
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Thajsko » Ko Phi Phi:

  • Ko Phi Phi je klenotem v Andamanském moři, bez přehánění – ráj na zemi, bílé pláže s jemným korálovým pískem, zátoky lemované palmami, vršky porostlé bujnou tropickou vegetací, bohatý podmořský život. Jedinou nevýhodou je poměrně velký nápor turistů.
  • Phi Phi jsou tvořeny dvěma ostrovy – osídleným Phi Phi Don a neosídleným Phi Phi Leh, jehož stálými obyvateli jsou jen sběratelé vlaštovčích hnízd.
  • Phi Phi je spojený s pevninou a okolními ostrovy trajektovou dopravou, ostrov je velmi izolovaný, nejsou na něm téměř žádné silnice, většina pláží na ostrově je dostupná pouze po moři za využití tzv. longtail boats (ceny za převoz se liší ve dne a v noci a nedá se smlouvat).
  • Hlavním městem kam přijíždějí trajekty je Tonsai, kde je soustředěno i veškeré kulturní vyžití – restaurace, stánky, bary a kluby (vyhlášený je klub Apache s výbornou show transsexuálů).
  • Pokud bydlíte v Tonsai můžete se koupat v protilehlé zátoce na pláži Dalam. Klidnější variantou pro ubytování je Long beach, kde přímo na pláži můžete šnorchlovat a kde můžete vidět i malé žraloky (žádné obavy, nejsou masožraví? ). Krásnou opuštěnou pláží je také Loh Lana na severu ostrova.
  • Phi Phi je dobrou základnou pro potápění, potápěčská centra najdete v Tonsai. Mořské dno v této oblasti se ještě úplně nevzpamatovalo z ničivého tsunami, takže korály jsou prozatím mrtvé, vynahradí vám to ale barevnost a množství malých rybek všude kolem vás.
  • Druhý ostrov Phi Phi Leh a hlavně jeho pláž Maya je známý díky filmu Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. K tomuto ostrovu se pořádají každodenně výlety, ideální ale je pronajmout si vlastní longtail boat na celý den a vyjet brzo ráno, než přijedou organizované skupiny turistů. Váš lodivod vám udělá zastávky na šnorchlování na těch nejlepších místech a můžete i navštívit Vikingskou jeskyni plnou záhadných maleb na stěnách.

Rady na cetu: Ostrovy Ko Phi Phi na webu Radynacestu.cz


Thajsko
» Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Thajsko 2011 od Martino.cz | thajsko-informace.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
| Texty © Julie Dubská
bottom.gif (1030 bytes)